ÇEKSAN TARİHÇEGeçmişten bugünlere gelen kalitesinden ödün vermeyen Çeksan, makinalarının yüksek performansı, sağlamlığı ve zamanında teknik desteği ile vizyonunu daha da geliştirmek için sürekli yenilikler peşinde koşmaya devam etmektedir.


 • 1989 Kurulum, başarılı bir geleceğe atılan ilk adım

  1989 yılında kurulan Çeksan, başarılı geçmişiyle dünyanın lider yol süpürme makinaları üreticisi olma vizyonuyla hareket etmektedir.

 • 1997 yılında traktör ile çekilen mekanik süpürme makina imalatı

  Faaliyetlerine Avrupa’dan makina ithal ederek başlamış ancak mevcut makinaların performansının yerel pazarın ihtiyacını karşılamadığını fark etmiştir. Bu beklentilere tam olarak cevap verebilmek için 1997 yılında traktör ile çekilen mekanik süpürme makina imalatına Hamarat (HMT) markası altında başlamıştır.

 • 2000 yılından itibaren Araç Üstü Makine Üretimi Başlıyor

  Kamyon üstü mekanik tahrikli vakumlu yol süpürme makinaları ve hidrolik tahrikli vakumlu yol süpürme makinaları üretimi

 • 2011 yılında kendinden motorlu ve her türlü araçla çekilebilen yol süpürme makinaları

  Inovasyon çalışmalarının sonucu olarak, 2011 yılında kendinden motorlu ve her türlü araçla çekilebilen yol süpürme makinalarını da üreterek devam etmiştir.

 • 2015 yılında elektrikli yer zemin temizleme makinası üretimi

  Elektrikli yer zemin temizleme makinası ürününü bünyesine katan firmamız, kompakt yol süpürme makinası imalatıyla ilgili Arge çalışmalarını da devam ettirmekte olup, 2017 yılında bu araçları müşterilerinin hizmetine sunacaktır.Yurtiçindeki yaygın satış ağı sayesinde belediyelere, toplu konut alanlarına, ağır sanayi tesislerine, askeri birliklere, organize sanayi bölgelerine, turistik tesislere, üniversitelere, kamu kurumlarına, özel sektöre ve çevre duyarlılığına sahip tüm kuruluşlara araç üstü vakumlu yol süpürme makinaları ve çekilir tip mekanik yol süpürme makinalarıyla hizmet vermektedir.

Aynı zamanda yurtdışındaki temsilcilikleri, distribütörleri ve kendi bünyesinde yer alan dış ticaret ve pazarlama ekibiyle birlikte bugün dünyanın neredeyse her kıtasında 43 ülkeye ihracatını devam ettirerek yol süpürme araç ve ekipmanlarında aranan bir marka haline gelmeyi başarmıştır.

Kalitesinden ödün vermeyen Çeksan, sektöründe marka olmuş tedarikçilerle çalışmakta olup, müşteri odaklı faaliyetlerini desteklemek adına satış sonrası servis operasyonunu da yetkin teknik ekibiyle gerçekleştirmektedir. Satışını yaptığı tüm makinaların yerinde ya da fabrikada montaj hizmeti, periyodik ve arıza bakım ile yedek parça hizmetleriyle de ön plana çıkmaktadır.

Çeksan, makinalarının yüksek performansı, sağlamlığı ve zamanında teknik desteği ile vizyonunu daha da geliştirmek için sürekli yenilikler peşinde koşmaya devam etmektedir.